ÁJURVÉDA

'Annadata Sukhi Bhava'

"Annadata Sukhi Bhava" azt jelenti: "Azok, akik ezzel az étellel ellátnak, legyenek boldogok."

Amikor ezt mondod, három embernek kívánsz jólétet. Elsőként a gazdának, másodszor a kereskedőnek, aki megvásárolja a gazdától és eladja a terméket, és harmadjára annak az embernek, aki megfőzte az ételt és tálalta neked.

Először, kívánjunk jót a gazdáknak. Amikor a gazdák boldogok, azok is boldogok lesznek, akik megeszik az ételt. Azonban, ha a gazda boldogtalan és könnyeket hullajt, és így ad nekünk ételt, akkor, ha megesszük azt, betegekké válunk. Tehát jó egészséget és boldogságot kell kívánnod a gazdáknak.

Aztán szükséges, hogy jót kívánjunk a kereskedőknek. Amennyiben a kereskedők hatékonyan működtetik az üzletüket, mohóság és a dolgok felhalmozása nélkül, akkor nem lesz éhínség az országban. Ha problémák vannak az országunkban, az a rossz kormányzási rendelkezések és az üzletemberek felhalmozó attitűdje miatt van. Ennek eredményeként a farmerek szenvednek a legtöbbet.

Aztán jót kellene kívánnunk annak, aki megfőzte az ételt és tálalta számunkra. Nem szabad, hogy könnyek legyenek annak a személynek a szemében, aki főzi az ételt. Az nem válik a hasznodra.

Amikor azt mondod mindennap: "Annadata Sukhi Bhava", azért imádkozol, hogy az a személy, aki főzi az ételt, boldog legyen; azért imádkozol, hogy a kereskedő becsületesen és illendően (nem kapzsiságból) irányítsa az üzletét, és boldog életet kívánsz a gazdáknak. Ha ez a három ember boldog, akkor a társadalom is boldog.

Ha valójában megnézed, az igazi Annadata (az Ételt Adó) nem más, mint Isten maga. És Isten mindig boldog és elégedett. Lehetséges, hogy Isten valaha is boldogtalanná váljon?

Nem! Még ezen a durva anyagi világ szinten is, amiben vagyunk, imádkozunk Istenhez, aki az alapvető gondviselő ezen három ember boldogságáért és jólétéért, akik étellel látnak el bennünket.

Mindannyiunknak énekelnie kellene ezt a mantrát minden nap, az étkezések előtt és után egyaránt. Az étkezésed előtt és után is áldd meg őket!

Az Élet Tudománya

Az ájurvéda gyakorlása tényleg megemeli az élet minőségét

Az ájurvéda az élet tudománya. Az "Ayur" életet, a "Veda" tudást jelent. Az ájurvéda szerint az élet vagy a létezés nem egy merev rendszer, viszont annál inkább egy harmonikus áramlás. Még a világegyetemet felépítő öt elemet (föld, víz, levegő, tűz és éter) sem tekinthetjük a meghatározott dolgok szoros részeinek. Egyik a másikba áramlik. Minden egyes rész tartalmazza a másik négy elemet. A legfinomabb rész bennünk az éter vagy tér, amelyből az elme áll, a legdurvább rész a föld elem, amely a csontjaink, a csontvelőnk, a bőrünk és a testfelépítésünk összessége. Ez további három dósára [típus] osztódik: vata, pitta és kafa. Ezen az úton érthető meg a fiziológiánk, annak jellemzői és visszatükröződései az elmén.

Amikor egy betegség felmerül, az elsőként a gondolkodásban, a legfinomabb minőségben jelenik meg, majd hang formájában, azután fény formájában, mely az aurában van. Ebben az állapotban jelenik meg a betegség a testben. Az egyszerű tünetek folyékony formában jelennek meg, amelyek megsemmisíthetőek, és aztán jelentkeznek a legdurvább formában, ahol szükséges a gyógyszeres kezelés. Ám az ájurvéda gyakorlatával a betegség még csírájában elfojtható.

A holisztikus megközelítésű ájurvéda testgyakorlatokat, légzést és meditációt is tartalmaz. A légzés az élet szinonimája. Az életünk a légzésünk. A légzésünk az életünk. Nagyon érdekes megfigyelni a légzés és a testben lévő különböző dósák közötti kapcsolatot, név szerint a vata, a pitta és a kafa. Ez a három dósa a test meghatározott részeit jobban befolyásolja, mint más részeket. Például, a vata dósa a test alsóbb részében meghatározó: gyomor, belek, stb. Az olyan betegségek, mint a gyomorproblémák és az ízületi fájdalmak a vata egyensúlytalanság következményei. A kafa dósa a test középső részében domináns. A köhögés leginkább a kafa egyensúlytalanság eredménye. A pitta a test felsőbb részét befolyásolja: a fejet. A türelmetlenség a pitta jele.


Hogyan tudunk szert tenni

jó egészségre?

"Az első orvosolnivaló az elme megnyugtatása, a teremtés legfinomabb aspektusából, az éterből indulva. Ha az elméd túl sok benyomással és gondolattal terhelt, és ez kimeríti az ellenálló erődet, akkor ezen a ponton a test számos betegségre nyitva áll. Azonban, ha az elme tiszta, nyugodt, meditatív állapotú, és derűs, akkor a test ellenállása növekedni fog és az nem engedi be a betegségeket. A légzés és meditáció megfelelő gyakorlása képes lecsendesíteni az elmét. 

Aztán következik a levegő elem. A légzés, aromaterápia, stb. ebbe a kategóriába tartoznak. A következő a fény elem, ahol a színterápiát gyógyításra használják. Mielőtt egy betegség megjelenne a testben, az már láthatóvá válik az egyén aurájában. És a szervezetünk pránával [életenergia] való energizálása által az aura megtisztítható és a betegség megelőzhető. 

A következő a víz elem. A vízzel való böjtölés és a szervezet tisztítása egyensúlyba hozza a szervezetet. A gyógyszerek, gyógynövények és műtét a legutolsó megoldásként jöhet szóba. Mindezek akkor jöhetnek, amikor minden más sikertelen volt és a betegség elkerülhetetlen.

Az Ayurveda gyakorlása valóban képes növelni az életed minőségét."

Kattints ide, és kezdheted is az írást. Aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Szükséges-e minden héten böjtölni?

Nem Isten örömére böjtölünk, hanem a testünk tisztítása miatt. Nagyon túlterheled a májad, a gyomrod és a hasnyálmirigyed. Ha létezne munkaügyi bíróság a tested számára, mindezen szerved rád panaszkodna ezen a bíróságon. Egyáltalán nem engedjük, hogy ezek a szervek pihenjenek. Egész nap, éjszakába nyúlóan iszunk és eszünk, és túlhajtjuk a szervezetünket. Nekik szükségük van pihenésre, és ezért szükséges számodra a böjt.

Isten nem lesz elégedett a böjtölésed miatt. Ez többet jelent, mint hogy méregteleníted a testedet.

És amiért a böjtölés egyesül az imával az egész világon és minden vallásban, az azért van, mert amikor böjtölsz, méregtelenítődsz és az imád igazzá és méllyé válik. A meditációd akkor a legsikeresebb, amikor üres a gyomrod. Nem ezt tapasztalod? Ha tele hassal meditálsz, elalszol. Ezért mondják azt, hogy akkor imádkozz, amikor böjtölsz, mivel ilyenkor a tested méregtelenítődik és az elméd nyugodt és éber.

Csak gondolj az osztálytermeidre. Melyik időszakban érzed magad ébernek? Az első néhány óra során vagy csak ebéd előtt? Amennyiben sokat reggeliztél, az első óra unalmas lehet. És mikor érzed magad nehéznek és tompának? Pontosan, ebéd után! Amikor főiskolára jártam, én is csak ültem és aludtam, mert sok finom ételt ettem és még a joghurt is ilyen hatással volt rám. Ebben az időben az órák igen megterhelőek voltak. Senki nem tanította nekünk akkoriban, hogy az étel hatással van az elmére.

A böjtünk hatással van az éberségünkre és az elménkre, ezért követik a böjtöt minden vallásban, legyen az akár az Iszlám, a Kereszténység, a Hinduizmus vagy a Dzsajnizmus. Azonban, csak a testnek szól, nem Isten örömének.

© 2017 Sri Sri Tanításai. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el